“KSIĄDZ JERZY” zadzwoni w czerwcu!

wpis w: Inne inicjatywy | Comments

dzwon“Zło dobrem zwyciężaj”

Miło nam zakomunikować, że odlany w 2010 roku dzwon “KSIĄDZ JERZY” zaprezentuje się nam w całym majestacie, w rocznicę beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, 6 czerwca 2014 roku.

Zapewne większości z Państwa nie trzeba przypominać, że dzwon ufundowało społeczeństwo naszego miasta w roku 2010, w XXX rocznicę upamiętnienia zrywu sierpniowego, a także dla upamiętnienia jednej z najpiękniejszych postaci “Solidarności”, okrutnie zamęczonego w 1984 roku kapelana “Solidarności” – księdza Jerzego Popiełuszki.

Niezłomnemu księdzu ofiarujemy dzwon, który będzie niósł światu zawołanie:

“Zło dobrem zwyciężaj”

 

ksiadz_jerzy_napis

Cztery lata czekałem na zawieszenie. Jeszcze nikt nie słyszał mojego brzmienia. Z wielką radością zadzwonię miastu i światu 6 czerwca, w dzień beatyfikacji mojego Patrona.
Po tej uroczystości będę przypominał najważniejsze wydarzenia dla naszej wspólnoty. Niech moje bicie niesie przesłanie “Zło dobrem zwyciężaj”.

dzwonnica

 

 

 

Dzwon został odlany w słynnej ludwisarni Felczyńskich w Przemyślu. Ma około 200kg. Zostanie zawieszony na przygotowywanej obecnie dzwonnicy, która stanie nieopodal pomnika papieża Jana Pawła II.

Środki na sprawienie dzwonu pochodzą z ofiar mieszkańców Rumi i szlachetnych donatorów spoza naszego miasta.

Inicjatywie przewodził Komietet Budowy Dzwonnicy, który przekazał dzieło jej finalizacji Fundacji “Słowo”.

Uroczystość poświęcenia dzwonnicy poprzedzi msza św. koncelebrowana przez JE Ks. biskupa Sławoja Leszka Głodzia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Rumi o godz. 18:00. Po mszy uroczysty przemarsz i poświęcenie dzwonnicy.

Ofiary na budowę dzwonnicy można wpłacać na konto:

18 2030 0045 1110 0000 0248 8510
z dopiskiem “Dzwon KSIĄDZ JERZY”

 

 

 

Już dziś zapraszamy na 6 czerwca 2014 r.

Ulotka w formacie PDF do pobrania tutaj.